2009 PNW Karate-Do Classic Tournament Results

Click below to see the tournament results.

6 & UNDER GIRLS BEGINNER KATA
1. AGUON-AFRICA, CORINA GOJU KARATE CENTER-TORRES
2. GREENWOOD, MAELYN CANADIAN MARTIALARTS-CLAYTON
6 & UNDER BOYS NOVICE KATA
1. SIMON, GAVIN NORTH SOUND KARATE-MILLS
2. OSBORNE, COLBY SORANO DOJO-HUSE
3. DE ARMAS, VICTOR USA KARATE-WILSON SHARRAH
4. PETERSON, TAVIN USA KARATE-WILSON SHARRAH
7 & 8 BOYS BEGINNER KATA
1. GREENWOOD, TYLER CANADIAN MARTIALARTS-CLAYTON
2. MURTHY, SAMYA USA KARATE-WILSON SHARRAH
3. AGUON-AFRICA, AARON GOJU KARATE CENTER-TORRES
4. LOLLMAN, JAY SORANO DOJO-HUSE
7 & 8 BOYS NOVICE KATA
1. FAUSTINO, NATHANIEL SORANO DOJO-HUSE
2. WALTON, CIAN SORANO DOJO-HUSE
3. KLINE, HUGH USA KARATE-WILSON SHARRAH
4. PEDERSON TIM SALERNO SCHOOL OF KARATE
5. ANDERSON GOJU KARATE CENTER-TORRES
7 & 8 GIRLS BEGINNER KATA
1. HRYCENKO, MARINA NORTH SOUND KARATE-MILLS
2. TORRES, ANGELINA USA KARATE-WILSON SHARRAH
7 & 8 GIRLS NOVICE KATA
1. LEONARD, GRACE FKU/IKF SEATTLE-VAN PETTEN
2. MORROW, TABITHA WORLD OF MARTIALARTS-MORROW
3. PRAKASH, SIMRAN GOJU KARATE CENTER-TORRES
4. PEREZCHICA, DANIELA GOJU KARATE CENTER-TORRES
9 & 10 BEGINNER BOYS KATA
1. LEONEN, ELIJAH MINAKAMI
2. PIERCE, JORDAN USA KARATE-WILSON SHARRAH
3. PIERCE, CONNER USA KARATE-WILSON SHARRAH
9 & 10 BOYS NOVICE KATA
1. LEE, KEMPER USA KARATE-WILSON SHARRAH
2. DURRANCE, ERIC USA KARATE-WILSON SHARRAH
3. DURRANCE, KYLE USA KARATE-WILSON SHARRAH
4. GRIFFITH, BENJAMIN GOJU KARATE CENTER-TORRES
5. GRIFFITH, JOSHUA GOJU KARATE CENTER-TORRES
6. WHITE, DARIAN GOJU KARATE CENTER-TORRES
7. MARBUT, THOMAS USA KARATE-WILSON SHARRAH
8. DAUNCEY ELMER, KIERAN CANADIAN MARTIALARTS-CLAYTON
9 & 10 BOYS INTERMEDIATE KATA
1. BURTON, ZACHARY CANADIAN MARTIALARTS-CLAYTON
2. MEDINA, NOAH USA KARATE-WILSON SHARRAH
3. THORBJORNSEN, HANS GOJU KARATE CENTER-TORRES
4. LABOY, SEAN GOJU KARATE CENTER-TORRES
9 & 10 GIRLS BEGINNER KATA
1. BARR, STEPHANIE SORANO DOJO-HUSE
2. TORRES, ISABELLA USA KARATE-WILSON SHARRAH
3. MCCARTHY, MEGAN TIM SALERNO SCHOOL OF KARATE
4. PEREZ, TAYLOR GOJU KARATE CENTER-TORRES
9 & 10 GIRLS NOVICE KATA
1. DIAZ FALANGA, JARLIN GOJU KARATE CENTER-TORRES
2. DALRYMPLE, HENRY GOJU KARATE CENTER-TORRES
3. MCDONALD, MICHAEL GOJU KARATE CENTER-TORRES
9 & 10 GIRLS ADVANCED KATA
1. REYNA, BRENDA TIM SALERNO SCHOOL OF KARATE
2. TORRES, CAMILLE GOJU KARATE CENTER-TORRES
3. HERNANDEZ, SAGE GOJU KARATE CENTER-TORRES
4. SCHULZ, JASMINE SORANO DOJO-HUSE
5. YORK, HANNAH TIM SALERNO SCHOOL OF KARATE
11 & 12 BOYS BEGINNER KATA
1. DAHLSTROM, MATTHEW TIM SALERNO SCHOOL OF KARATE
2. MYERS, OWEN WORLD OF MATRIALS ARS-MORROW
3. SAMORA, DOMINIC TIM SALERNO SCHOOL OF KARATE
4. WILKINS, MALIK TIM SALERNO SCHOOL OF KARATE
11 & 12 BOYS NOVICE KATA
1. KLINE, HUGH USA KARATE-WILSON SHARRAH
2. MALIKOWSKI, COYLE LAKE CHELAN SHOTOKAN KARATE
3. DAUNCEY ELMER, ETHAN CANADIAN MARTIALARTS-CLAYTON
11 & 12 BOYS INTERMEDIATE KATA
1. GOMEZ, MIGUEL USA KARATE-WILSON SHARRAH
2. VYHMEISTER, ETHAN USA KARATE-WILSON SHARRAH
3. BATARA, CYRUS USA KARATE-WILSON SHARRAH
4. CHOU, PETER USA KARATE-WILSON SHARRAH
11 & 12 BOYS ADVANCED KATA
1. REXROTH, DEVON TIM SALERNO SCHOOL OF KARATE
2. TORRES, AIDAN GOJU KARATE CENTER-TORRES
3. WEATHERSBY, CHRIS LAKE CHELAN SHOTOKAN KARATE
4. SIMANEK, JUSTIN GOJU KARATE CENTER-TORRES
11 & 12 GIRLS NOVICE KATA
1. KORTH, ALYSSA USA KARATE-WILSON SHARRAH
2. BROUGHTON, ERIN CANADIAN MARTIALARTS-CLAYTON
3. MINNIS, SAKINA GOJU KARATE CENTER-TORRES
4. CLUTTERBUCK, MIRANDA CANADIAN MARTIALARTS-CLAYTON
11 & 12 GIRLS INTERMEDIATE KATA
1. JASMINE, ELLEN GOJU KARATE CENTER-TORRES
2. GOYNE, SARAH LAKE CHELAN SHOTOKAN KARATE
11 & 12 GIRLS ADVANCED KATA
1. RICHARDSON, KAYCEE TIM SALERNO SCHOOL OF KARATE
2. LISANTI, ANNABELLE USA KARATE-WILSON SHARRAH
3. MASON, MEGAN GOJU KARATE CENTER-TORRES
4. BROWN, MCKENZIE FAMILY KARATE CENTER-MARTIN
11 & 12 GIRLS ADVANCED KATA
1. RICHARDSON, KAYCEE TIM SALERNO SCHOOL OF KARATE
2. LISANTI, ANNABELLE USA KARATE-WILSON SHARRAH
3. MASON, MEGAN GOJU KARATE CENTER-TORRES
4. BROWN, MCKENZIE FAMILY KARATE CENTER-MARTIN
13 & 14 MALE BEGINNER KATA
1. GRIFFITH, JACOB GOJU KARATE CENTER-TORRES
2. SHANNON, DUSTIN LAKE CHELAN SHOTOKAN KARATE
13 & 14 MALE ADVANCED KATA
1. LYBBERT, ALEX WALLA WALLA SCHOOL OF KARATE
2. FAUSTINO, TJ SORANO DOJO-HUSE
3. ANDERSON, EVAN GOJU KARATE CENTER-TORRES
4. DUNMIRE, ALEX GOJU KARATE CENTER-TORRES
13 & 14 FEMALE NOVICE KATA
1. AZAMAR, SAMANTHA SORANO DOJO-HUSE
2. CHAN, WAILANA GOJU KARATE CENTER-TORRES
13 & 14 FEMALE INTERMEDIATE KATA
1. SMITH, LAURA WALLA WALLA SCHOOL OF KARATE
2. YORK, HAILEY TIM SALERNO SCHOOL OF KARATE
3. STOUT, MELANIE GOJU KARATE CENTER-TORRES
4. KULAK, HANNAH CANADIAN MARTIALARTS-CLAYTON
13 & 14 FEMALE ADVANCED KATA
1. KRUMWIEDE, VIENNA NORTH SOUND KARATE-MILLS
2. MAHER, MORGAN WEST RIVER KARATE -LIM
3. MARTIN, KAYLA NORTH SOUND KARATE-MILLS
4. MILLS, ALEEN NORTH SOUND KARATE-MILLS
15 & 16 MALE BEGINNER KATA
1. MARTINEZ, JAMES FAMILY KARATE CENTER-MARTIN
2. MAX, VINCE USA KARATE-WILSON SHARRAH
15 & 16 MALE ADVANCED KATA
1. BAGLOT, MATT CANADIAN MARTIALARTS-CLAYTON
2. TORRI, ALESSANDRO HANKYO-RYU
3. MARTIN, TIMOTHY NORTH SOUND KARATE-MILLS
4. MATTHEWS, NATE USA KARATE-WILSON SHARRAH
15 & 16 FEMALE INTERMEDIATE/ADVANCED KATA
1. BARUSIC, VICTORIA WEST RIVER KARATE-LIM
2. KNAPP, ABBY USA KARATE-WILSON SHARRAH
3. LISANTI, EMILY USA KARATE-WILSON SHARRAH
4. CARLOS, ANA WEST RIVER KARATE-LIM
17 & 18 MALE ADVANCED KATA
1. HOY, RYAN USA KARATE-WILSON SHARRAH
2. SCHARNHORST, CHRISTIAN WORLD OF MARTIALARTS-MORROW
3. MCDANIEL, RYAN USA KARATE-WILSON SHARRAH
4. BOYINGTON, AARON UKO-GROUT
17 & 18 FEMALE ADVANCED KATA
1. BARUSIC, VICTORIA WEST RIVER KARATE-LIM
2. HIE, EMILY USA KARATE-WILSON SHARRAH
3. EARNST, MICHELLE TIM SALERNO SCHOOL OF KARATE
4. HOONIG, AMELIA FKU/IKF SEATTLE-VAN PETTEN
19-34 MALE BEGINNER KATA
1. ADAMS, PAUL GOJU KARATE CENTER-TORRES
2. ROBINSON, MIKE GOJU KARATE CENTER-TORRES
3. STONE, ANDREW SKAGIT COMMUNITY COLLEGE
19-34 MALE ADVANCED KATA
1. AVIADO, CARLOS MINAKAMI
2. GUARANZUAY, RAY WALLA WALLA SCHOOL OF KARATE
3. WILKENS, TYRELL CANADIAN MARTIALARTS-CLAYTON
4. EDGAR, ROLAND UKO-GROUT
19-34 FEMALE BEGINNER KATA
1. MAX, VERA USA KARATE-WILSON SHARRAH
2. GRIFFITH, ARLENE GOJU KARATE CENTER-TORRES
3. WALTON, JOYCE SORANO DOJO-HUSE
19-34 FEMALE INTERMEDIATE KATA
1. JACOB, CINDY WEST RIVER KARATE-LIM
2. HIE, EMILY USA KARATE-WILSON SHARRAH
3. NGUYEN, NANCY MINAKAMI
4. WILKENS, LISA CANADIAN MARTIALARTS-CLAYTON
35 & UP MALE BEGINNER/NOVICE KATA
1. FAUSTINO, ROGERICK SORANO DOJO-HUSE
2. FORSTER, KENNEDY USA KARATE DOJO-WILSON SHARRAH
3. PRATT, ALARIC LAKE CHELAN SHOTOKAN KARATE
35 & UP MALE INTERMEDIATE/ADVANCED KATA
1. LOCSON, ERIC WALLA WALLA SCHOOL OF KARATE
2. HIE, JON USA KARATE-WILSON SHARRAH
3. MASKIELL, PETE USA KARATE-WILSON SHARRAH
4. BATARA, IRWIN USA KARATE-WILSON SHARRAH
35 & UP FEMALE INTERMEDIATE/[ADVANCED] KATA
1. CHELGREN, PEGGY USA KARATE-WILSON SHARRAH
2. MICHEL, EILEEN FKU/IKF SEATTLE-VAN PETTEN
3. GALOZO, ELAINE CANADIAN MARTIALARTS-CLAYTON
4. YANOVSKY, DVOIRA CANADIAN MARTIALARTS-CLAYTON
7 & 8 GIRLS NOVICE SPARRING
1. HYRCENKO, MARINA NORTH SOUND KARATE-MILLS
2. MORROW, TABITHA WORLD OF MARTIALARTS-MORROW
3. PRAKASH, SIMRAN GOJU KARATE CENTER-TORRES
4. PEREZCHICA, DANIELA GOJU KARATE CENTER-TORRES
5. LEONARD, GRACE FKU/IKF SEATTLE-VAN PETTEN
9 & 10 BOYS BEGINNER SPARRING
1. LEONEN, ELIJAH MINAKAMI
2. PIERCE, JORDAN USA KARATE-WILSON SHARRAH
3. PIERCE, CONNER USA KARATE-WILSON SHARRAH
9 & 10 BOYS NOVICE SPARRING
1. WHITE, DARIAN GOJU KARATE CENTER-TORRES
2. LEE, KEMPER USA KARATE-WILSON SHARRAH
3. GRIFFITH, JOSHUA GOJU KARATE CENTER-TORRES
4. DURRANCE, KYLE USA KARATE-WILSON SHARRAH
5. KRUMM, CODY LAKE CHELAN SHOTOKAN KARATE
6. DAUNCEY ELMER, KIERAN CANADIAN MARTIALARTS-CLAYTON
7. MARBUT, THOMAS USA KARATE-WILSON SHARRAH
8. GRIFFITH, BENJAMIN GOJU KARATE CENTER-TORRES
9 & 10 BOYS INTERMEDIATE SPARRING
1. GREENWOOD, RYAN CANADIAN MARTIALARTS-CLAYTON
2. BURTON, ZACHARY CANADIAN MARTIALARTS-CLAYTON
3. RUIZ, RICARDO USA KARATE-WILSON SHARRAH
4. MCDONALD, JACKSON GOJU KARATE CENTER-TORRES
9 & 10 GIRLS BEGINNER SPARRING
1. BARR, STEPHANIE SORANO DOJO-HUSE
2. JOHNSON, ANGEL USA KARATE-WILSON SHARRAH
3. MCCARTHY, MEGAN TIM SALERNO SCHOOL OF KARATE
4. REESE, SHELBY MINAKAMI
9 & 10 GIRLS ADVANCED SPARRING
1. REYNA, BRENDA TIM SALERNO SCHOOL OF KARATE
2. YORK, HANNAH TIM SALERNO SCHOOL OF KARATE
3. SCHULZ, JASMINE SORANO DOJO-HUSE
4. TORRES, CAMILLE GOJU KARATE CENTER-TORRES
5. HERNANDEZ, SAGE GOJU KARATE CENTER-TORRES
11 & 12 BOYS BEGINNER SPARRING
1. WILKINS, MALIK TIM SALERNO SCHOOL OF KARATE
2. DAHLSTROM, MATTHEW TIM SALERNO SCHOOL OF KARATE
3. MYERS, OWEN WORLD OF MARTIALARTS-MORROW
4. SAMORA, DOMINIC TIM SALERNO SCHOOL OF KARATE
11 & 12 BOYS NOVICE SPARRING
1. KLINE, HUGH USA KARATE-WILSON SHARRAH
2. DAUNCEY ELMER, ETHAN CANADIAN MARTIALARTS-CLAYTON
3. MALIKOWSKI, COYLE LAKE CHELAN SHOTOKAN KARATE
11 & 12 BOYS INTERMEDIATE SPARRING
1. BATARA, CYRUS USA KARATE – WILSON SHARRAH
2. GOMEZ, MIGUEL USA KARATE – WILSON SHARRAH
3. VYHMEISTER, ETHAN USA KARATE – WILSON SHARRAH
4. GREIDER, BEN USA KARATE – WILSON SHARRAH
11 & 12 BOYS ADVANCED SPARRING
1. TORRES, AIDAN GOJU KARATE CENTER – TORRES
2. PERRY, OLIVER GOJU KARATE CENTER – TORRES
3. MORROW, JONATHAN WORLD OF MARTIALARTS – MORROW
4. SIMANEK, JUSTIN GOJU KARATE CENTER – TORRES
11& 12 GIRLS NOVICE SPARRING
1. KORTH, ALYSSA USA KARATE – WILSON SHARRAH
2. AZAMAR, SAMANTHA SORANO DOJO – HUSE
3. BROUGHTON, ERIN CANADIAN MARTIALARTS – CLAYTON
4. CLUTTERBUCK, MIRANDA CANADIAN MARTIALARTS – CLAYTON
11 & 12 GIRLS INTERMEDIATE SPARRING
1. JASMINE, ELLEN GOJU KARATE CENER – TORRES
2. GOYNE, SARAH LAKE CHELAN SHOTOKAN KARATE
11 & 12 GIRLS ADVANCED SPARRING
1. DOUGLISS, MADELYN TIM SALERNO SCHOOL OF KARATE
2. MASON, MEGAN GOJU KARATE CENTER – TORRES
3. BROWN, MCKENZIE FAMILY KARATE CENTER – MARTIN
4. RICHARDSON, KAYCEE TIM SALERNO SCHOOL OF KARATE
13 & 14 MALE BEGINNER SPARRING
1. GRIFFITH, JACOB GOJU KARATE CENER – TORRES
2. SHANNON, DUSTIN LAKE CHELAN SHOTOKAN KARATE
13 &14 MALE ADVANCED SPARRING
1. LYBBERT, ALEX WALLA WALLA SCHOOL OF KARATE
2. FAUSTINO, TJ SORANO DOJO – HUSE
3. ANDERSON, EVAN GOJU KARATE CENTER – TORRES
13 &14 FEMALE INTERMEDIATE SPARRING
1. SMITH, LAURA WALLA WALLA SCHOOLOF KARATE
2.KULAK, HANNAH CANADIAN MARTIALARTS – CLAYTON
3. YORK, HAILEY TIM SALERNO SCHOOL OF KARATE
13 &14 FEMALE ADVANCED SPARRING
1. MILLS, ALEEN NORTH SOUND KARATE – MILLS
2. KRUMWIEDE, VIENNA NORTH SOUND KARATE – MILLS
3. MAHER, MORGAN WEST RIVER KARATE – SENSEI KEN LIM
4. MARTIN, KAYLA NORTH SOUND KARATE – MILLS
15-16 MALE BEGINNER SPARRING
1. MARTINEZ, JAMES FAMILY KARATE CENTER – MARTIN
2.MAX, VINCE USA KARATE – WILSON SHARRAH
15-16 MALE ADVANCE SPARRING
1. TORRI, ALESSANDRO HANKO-RYU
2. MARTIN, TIMOTHY NORTH SOUND KARATE – MILLS
3. BATARA, GYLES USA KARATE – WILSON SHARRAH
4. BAGLOT, MATT CANADIAN MARTIALARTS – CLAYTON
15 & 16 FEMALE INTERMEDIATE/ADVANCED SPARRING
1. BARUSIC, VICTORIA WEST RIVER KARATE – SENSEI KEN LIM
2. CARLOS, ANA WEST RIVER KARATE – SENSEI KEN LIM
3. DOUGLISS, NATALIE TIM SALERNO SCHOOL OF KARATE
4. KNAPP, ABBY USA KARATE – WILSON SHARRAH
17 &18 MALE ADVANCED SPARRING
1. HOY, RYAN USA KARATE – WILSON SHARRAH
2. MCDANIEL, RYAN USA KARATE – WILSON SHARRAH
3.BOYINGTON, AARON UKO – GROUT
4. SCHARNHORST, CHRISTIAN WORLD OF MARTIALART – MORROW
17 &18 FEMALE ADVANCED SPARRING
1. BARUSIC, VICTORIA WEST RIVER KARATE – SENSEI KEN LIM
2. HIE, EMILY USA KARATE – WILSON SHARRAH
3. EARNST, MICHELLE TIM SALERNO SCHOOL OF KARATE
19 – 34 MALE BEGINNER SPARRING
1. ADAMS, PAUL GOJU KARATE CENTER – TORRES
2. ROBINSON, MIKE GOJU KARATE CENTER – TORRES
3. STONE, ANDREW SKAGIT COMMUNITY COLLEGE
4. NICHOLSON, DAN CHILIWACK CENTRAL KARATE CLUB
19 – 34 MALE ADVANCED SPARRING
1. NICHOLSON, DAN CHILIWACK CENTRAL KARATE CLUB
2. AVIADO, CARLOS MINAKAMI
3. JACOBS, AARON WALLA WALLA SCHOOL OF KARATE
4. SHERIDAN, BRIAN WALLA WALLA SCHOOL OF KARATE
19 – 34 FEMALE BEGINNER SPARRING
1. WALTON, JOYCE SORANO DOJO – HUSE
2. MAX, VERA USA KARATE – WILSON SHARRAH
3. GRIFFITH, ARLENE GOJU KARATE CENTER – TORRES
19 – 34 FEMALE INTERMEDIATE SPARRING
1. JACOB, CINDY WEST RIVER KARATE – SENSEI KEN LIM
2. HIE, EMILY USA KARATE – WILSON SHARRAH
35 & UP MALE BEGINNER/NOVICE SPARRING
1. FAUSTINO, ROGERICK SORANO DOJO – HUSE
2. FORSTER, KENNEDY USA KARATE – WILSON SHARRAH
3. PRATT, ALARICK LAKE CHELAN SHOTOKAN KARATE
35 & UP MALE INTERMEDIATE/ADVANCED SPARRING
1. HIE, JON USA KARATE – WILSON SHARRAH
2. BATARA, IRWIN USA KARATE – WILSON SHARRAH
3. MASKIELL, PETE USA KARATE – WILSON SHARRAH
4. LOSCON, ERIC WALLA WALLA SCHOOL OF KARATE
35 & UP FEMALE INTERMEDIATE SPARRING
1. CHELGREN, PEGGY USA KARATE – WILSON SHARRAH
2. YANOVSKY, DVOIRA CANADIAN MARTIALARTS – CLAYTON
3. GALOZO, ELAINE CANADIAN MARTIALARTS – CLAYTON
7 & 8 BOYS BEGINNER SPARRING
1. LOLLMAN, JAY SORANO DOJO – HUSE
2. GREENWOOD, TYLER CANADIAN MARTIALARTS – CLAYTON
3. MURTHY, SAMYA USA KARATE – WILSON SHARRAH
4. JEANPIERRE, RICHARD USA KARATE – WILSON SHARRAH
6 & UNDER GIRLS BEGINNER SPARRING
1. GREENWOOD, MAELYN CANADIAN MARTIALARTS – CLAYTON
2. AGUON-AFRICA, CORINA GOJU KARATE CENTER – TORRES
8 & UNDER BOYS BEGINNER/NOVICE WEAPONS
1. GREENWOOD, TYLER CANADIAN MARTIALARTS – CLAYTON
2. MORROW, TABATHA WORLD OF MARTIALARTS – MORROW
3. KLINE, ANDREW USA KARATE – WILSON SHARRAH
8 & UNDER GIRLS BEGINNER/NOVICE WEAPONS
1. GREENWOOD, MAELYN CANADIAN MARTIALARTS – CLAYTON
9 – 12 MALE BEGINNER/NOVICE WEAPONS
1. LEE, KEMPER USA KARATE – WILSON SHARRAH
2. KLINE, HUGH USA KARATE – WILSON SHARRAH
3.DAUNCEY ELMER, ETHAN CANADIAN MARTIALARTS – CLAYTON
4. MYERS, OWEN WORLD OF MARTIALARTS – MORROW
9 – 12 FEMALE INTERMEDIATE/ADVANCED WEAPONS
1. LISANTI, ANNABELLE USA KARATE – WILSON SHARRAH
2. BROWN, MCKENZIE FAMILY KARATE CENTER – MARTIN
3. REYNA, BRENDA TIM SALERNO SCHOOL OF KARATE
4. RICHARDSON, KAYCEE TIM SALERNO SCHOOL OF KARATE
13 – 15 MALE INTERMEDIATE/ADVANCED WEAPONS
1. LYBBERT, ALEX WALLA WALLA SCHOOL OF KARATE
2. BAGLOT, MATT CANADIAN MARTIALARTS – CLAYTON
13 – 15 FEMALE INTERMEDIATE/ADVANCED WEAPONS
1. BARUSIC, VICTORIA WEST RIVER KARATE – SENSEI KEN LIM
2. CARLOS, ANA WEST RIVER KARATE – SENSEI KEN LIM
3. HARGUS, MAGGIS FKU/IKF SEATTLE – VAN PETTEN
4. BAGLOT, KATE CANADIAN MARTIALARTS – CLAYTON
16 – 18 FEMALE INTERMEDIATE/ADVANCED WEAPONS
1. EARNST, MICHELLE TIM SALERNO SCHOOL OF KARATE
2. SNYDER, KYLIE WORLD OF MARTIALARTS – MORROW
3. KNAPP, ABBY USA KARATE – WILSON SHARRAH
4. HOONING, AMELIA FKU/IKF SEATTLE – VAN PETTEN
19 – 34 MALE INTERMEDIATE/ADVANCED WEAPONS
1. AVIADO, CARLOS MINAKAMI
2. GUARANZUAY, RAY WALLA WALLA SCHOOL OF KARATE
3. SHERIDAN, BRIAN WALLA WALLA SCHOOL OF KARATE
4. NICHOLSON, DAN CHILIWACK CENTRAL KARATE CLUB
19 – 34 FEMALE INTERMEDIATE/ADVANED WEAPONS
1. JACOB, CINDY WEST RIVER KARATE – SENSEI KEN LIM
2. MICHEL, EILEEN FKU/IKF SEATTLE – VAN PETTEN
3. GALOZO, ELAINE CANADIAN MARTIALARTS – CLAYTON
4. CHELGREN, PEGGY USA KARATE – WILSON SHARRAH
9 – 12 MALE INTERMEDIATE/ADVANCED WEAPONS
1. MORROW, JONATHAN WORLD OF MARTIALARTS – MORROW
2. GOMEZ, MIGUEL USA KARATE – WILSON SHARRAH
3. BURTON, ZACHARY CANADIAN MARTIALARTS – CLAYTON
12 & UNDER FEMALE BEGINNER/NOVICE WEAPONS
1. BARR, STEPHANIE SORANO DOJO – HUSE
3. CLUTTERBUCK, MIRANDA CANADIAN MARTIALARTS – CLAYTON
4. BROUGHTON, ERIN CANADIAN MARTIALARTS – CLAYTON

Comments are closed.

%d bloggers like this: